COVID-19

Aktualizacja 19.01.2021

Przylot na Maderę i procedury na lotnisku związane z Covid-19.
Kto jest ZWOLNIONY z robienia testu. Aktualne zasady
 (w telegraficznym skrócie):

Od 5.01.2021, aby móc udać się na Trekking w Górach Madery & Porto Santo, należy spełnić jeden z poniższych warunków w odniesieniu do sytuacji związanej z covid-19:

- okazać negatywny wynik testu RT PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem na Maderę.

- poddać się badaniu w postaci testu RT PCR po wylądowaniu na Maderze (na koszt Madery, wynik do 12 godz.).

Kto jest ZWOLNIONY z robienia testu?
- Dzieci do ukończenia 12 roku życia (11,99);
- Pasażerowie, którzy przedstawią zaświadczenie lekarskie, że osoba jest ozdrowieńcem w ciągu 90 dni licząc do daty przylotu na wyspę;
- Pasażerowie, którzy przedstawią dokument potwierdzający, że zostali zaszczepieni przeciw Covid-19.

Dodatkowo:
Do 48 godzin przed przylotem na Maderę, wszyscy przylatujący muszą się zarejestrować na stronie https://madeirasafe.com/ (strona dostępna w języku portugalskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim i francuskim).
- przy rejestracji należy podać pełne imię i nazwisko, kraj z którego osoba przylatuje, adres mailowy, nr telefonu oraz hasło dostępu
- po zalogowaniu się należy podać z jakiego kraju osoba przybywa, powód pobytu (zawodowy, odpoczynek, zdrowotny lub inny), dokładny adres gdzie osoba będzie zakwaterowana po przylocie na Maderę, towarzysze podróży, środek transportu (samolot lub prom), nr lotu, nr miejsca w samolocie.

Te dane, zwłaszcza ostanie, można zawsze uzupełnić lub poprawić w sekcji (Change Trip). Tutaj też znajdziesz kod QR (o którym poniżej).
- pojawiają się jeszcze pytania, czy osoba przybywa lub mieszka w miejscu gdzie jest zdiagnozowane ognisko covid-19, czy miała kontakt z osobą u której zdiagnozowano covid i czy u samego podróżującego zdiagnozowano covid.
- każdej osobie jest przydzielony kod QR (kwadratowy kod graficzny). Ten kod można wyświetlić na komórce, ale też można go sfotografować i okazać na lotnisku tylko zdjęcie kodu (np. gdyby rejestracja została zrobiona na komputerze).

Przed dokonaniem zgłoszenia na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - Polak za granicą - TUTAJ

Znajdziesz tam informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, jak również informacje dotyczące:

  • wymaganych dokumentów podróży
  • bezpieczeństwa
  • zdrowia i zalecanych szczepień
  • przepisów celnych

Masz pytania? Zadzwoń: (+48) 691-954-467