KTO MOŻE WYBRAĆ SIĘ NA TREKKING?

TREKKING - to rodzaj aktywności na świeżym powietrzu, dostępny dla wszystkich - młodych i starszych, sportowców i tych, którzy prowadzą siedzący tryb życia.

Pierwszym człowiekiem, który użył słowa "trekking" do określenia wędrówki w góry był Jimmy Roberts, były oficer garnizonu Gurkhów, stacjonującego w Kathmandu, stolicy Nepalu. W tamtym czasie (ok. 1950 roku), turystyka w Alpach była w modzie już od ponad 100 lat! Alpiniści i zwyczajni turyści, w większości Brytyjczycy, którzy byli adresatami przewodników opracowanych przez Edwarda Whympera i Johna Balla, przemierzali wielkie łańcuchy górskie w czasie wakacji letnich. Jak można wywnioskować z dzienników Whympera, piesze wycieczki z przekraczaniem przełęczy górskich  z Chamonix do Zermatt albo Courmayeur do La Grave nie wymagały poważniejszego wysiłku od wprawnych turystów.

W 1871 roku Leslie Stephen określił Alpy mianem "The playground of Europe" - terenem zabaw dla całego kontynentu! Już wkrótce urlop w górach stał się sposobem spędzania wolnego czasu, dostępnym dla wielu!

Później pojawiły się samochody i narty a dla większości Europejczyków Alpy ukazały się w zupełnie nowym świetle. Szczyty, szlaki turystyczne istniały nadal, ale wielu urlopowiczów uznało hotele i pensjonaty w dolinach za bardziej atrakcyjne...

To krótka historia...

A oto fakty:

Organizowane przez nas trekkingi nie wymagają użycia sprzętu wspinaczkowego!
Przeznaczone są zarówno dla osób o dobrej kondycji fizycznej jak i tych, którzy na co dzień prowadzą bierny tryb życia, dla pojedynczych osób, grup znajomych a także dla rodzin z dziećmi.

Jeśli to możliwe, na każdy dzień trekkingu proponujemy min. 2 warianty. W wariancie nr 1  intensywność przejść jest średnia lub wysoka a trasy całodniowe - w zależności od trekkingu od ok. 6 godz. do nawet ponad 9 godz.
W wariancie nr 2 - w zależności od imprezy, intensywność przejść jest niska lub średnia, trasy od ok. 3 do nawet 8 godz.
Wybierającym warianty lżejsze proponujemy w trakcie przejścia odpoczynek na trasach trekkingu, w schroniskach, nad górskimi jeziorkami lub w miasteczkach.

W wielu przypadkach w wariancie nr 2 skracamy dzienne odcinki korzystając z kolejek górskich.

Na naszych trekkingach w każdym dniu można także zrezygnować z wyjścia w góry i odpoczywać (proponujemy w takim przypadku skorzystanie z kolejek górskich, zwiedzanie miasta, itp.).

Na każdym etapie imprezy zapewniamy Państwu opiekę najlepszych międzynarodowych przewodników górskich UIMLA, którzy dokładają wszelkich starań aby Państwa cenny czas pozostał niezapomnianym przeżyciem.

Do zobaczenia na górskim szlaku!